NASTUPUJEME DO ŠKOLKY

Děti v naší školce potřebují:

  • bačkorky
  • pohodlné oblečení do školky
  • náhradní tričko, kalhoty, spodní prádlo a ponožky (zůstanou v boxíku)
  • kartáček na zuby, pastu, kelímek
  • pleny, nosí-li je
  • boty a převlečení na ven
  • při nástupu fotografie osob, které budou dítě ze školky vyzvedávat

Máte obavy, jak zvládnete nástup svého děťátka do školky? Věřte, že děti tuto novou životní fázi zvládají většinou daleko lépe než my! Možná chvíli po příchodu do školky pláčí, ale rychle se uklidní a užívají si hru se svými kamarády! Snažte se prosím nepřenášet svoji nejistotu na dítě, lépe je zaujmout chápavý, ale zároveň rozhodný postoj, který mu pomáhá vytvářet pocit jistoty. Se svými obavami a otázkami se obraťte na lektory nebo vedení školky. Pokud dítě při odchodu rodiče pláče, většinou se brzy uklidní a převládne jeho zvědavost. V takovém případě je proto vhodnější rozloučení příliš neprotahovat a nevytvářet tak z ranního pláče pravidelný rituál. Dítě brzy získá přehled o režimu dne a jistotu, že si ho rodiče vyzvednou. Následně se uklidní a začne se do školky těšit.

Je lepší, podaří-li se nám zorganizovat svůj čas tak, aby nedocházelo k časové tísni, stresu. Pokud přichází dítě do školky později než ostatní (děti by se měly sejít do 9 hodin), má ztíženou situaci. Nemůže svůj den začít pozvolna, popovídat si s dětmi a učiteli, vybrat si z nabídky her a hraček.

I pokud se dítě bude zdát trošku zamlklejší, nenaléhejme, aby nám sdělovalo své zážitky. Buďme trpěliví, většinou začne spontánně vyprávět později. Ovšem povídejme si! Povídejme si o všem novém, co ho ve školce čeká. Snažme se v dítěti probudit zvědavost, příjemná očekávání a rozptýlit jeho obavy. Berme vstup dítěte do školky jako významnou událost v jeho životě. Vytvořme slavnostní atmosféru, nakupme společně s dítětem bačkůrky a třeba nové oblečení na první den. Posilujme pocit, že jeho nová role "školkáčka" je důležitá a příjemná.

Dítěti usnadníme pobyt ve školce tím, že ho povedeme k samostatnosti odpovídající jeho možnostem. Učme ho umýt si ruce, oblékat se s dopomocí, používat toaletu, smrkat, jíst bez dokrmování, ale také si říct, když má žízeň nebo potřebuje s něčím pomoct. Dítěti i učitelkám usnadníme převlékání, když oblečení a bačkůrky podepíšeme a do boxíku dáme náhradní spodní prádlo, tričko a tepláky pro případ potřeby. Jsme tu pro Vaše dítě a ujišťujeme Vás, že uděláme všechno pro to, aby se mu u nás líbilo!

Pod Chaloupkami 1309
Praha 5 - Zbraslav
Telefon: +420 776 637 470
info@flowergarten.cz
andrea@flowergarten.cz

 

 

FlowerGarten na sociální síti Facebook