Program dětí se řídí roční osnovou, která je přizpůsobena věku dětí. I každý měsíc má své vlastní téma a každý týden své podtéma. Díky konkrétnímu rozpisu programu se děti dozvědí k danému tématu maximum informací.

Jak vypadá běžný den v naší školce

Na ukázku jsme vybrali den v měsíci lednu, jehož téma je Letem světem.

7.30 -9.00 - volná hra

Dva až tři učitelé utvoří stanice, ve kterých se dělají různé aktivity. Děti si mohou volně vybrat, ke kterému z učitelů se připojí tak, jak postupně přicházejí do školky. Vždy si mohou také zvolit vlastní hračku a začít vlastní hru. V tomto případě se učitel většinou naopak připojí k dětem a vnese do hry angličtinu. Ranní aktivity záleží tedy spíše na přání dětí. Jedná se například o kreslení, puzzle, různé stolní a paměťové hry, stavění z Lega a Sevy, pohybové aktivity a "role plays".

9.00 - 9.40 - ranní kroužek_circle time

"Circle time" je naše zahájení dne, kdy by měly být ve školce již všechny děti. V kroužku sedí celá školka včetně učitelů. Ranní kroužek zahájí tím, že si řeknou, jak se dnes mají, jak je venku, případně mohou děti všem říci, jestli dělaly něco zajímavého s rodiči. Poté se přejde k tématu měsíce a týdne, nyní se tedy mluví o světě kolem nás, o kontinentech, zemích a lidech atd. Učitelé vše demonstrují názornými příklady, aby si i ti nejmenší osvojili základní porozumění.

V dnešní "Show and tell", kam děti nosí z domova své předměty a hračky související s tématem, které mohou ukázat a popsat, jsme si povídali o suvenýrech z výletů a cest do zajímavých koutů světa. Poté přecházíme k pohybové části. V pohybové části využíváme poznatků z metody NTC Learning, jako jsou trénink pravolevé orientace, koordinace "oko-ruka" a cviky na posílení rovnováhy.

9.40 - 10.00 - svačina

10.00 - 11.00 - projekt

Děti jsou rozděleny do svých tříd a pracují na konkrétním projektu, jenž se týká daného tématu. Nyní například kreslí mapky světa, vlajky států, staví města a tvoří z různých materiálů.

11.00 - 11.55 - jde se ven

Pokud počasí dovolí, děti se před obědem mohou proběhnout na naší zahradě nebo všichni společně vyrazíme na procházku po okolí, aby na oběd pořádně vyhládlo. V případě nepříznivého počasí si děti užívají naší prostorné tělocvičny.

12.00 - 12.30 - oběd

12.30 - 13.30 - polední klid

Většina dětí v naší školce nespí. Přesto se snažíme o odpočinek po obědě, aby děti nabraly nové síly do druhé poloviny dne. Děti si vezmou polštářky a deky a mohou se pohodlně usadit a poslouchat čtení pohádky. Momentálně je nejoblíbenější pohádkou povídání o Bubbles, malé opičce. Ty nejmenší děti chodí na přání rodičů spát do ložnice, kde má každé svou postýlku a přikrývku.

13.40 - 15.00 - odpolední aktivity

V odpoledním bloku se věnujeme dokončování dopoledních aktivit. Děti si rády hrají s převleky, kostýmy a oblíbenou činností je dětské loutkové divadlo. V tomto čase se jednou týdně koná u dětí velmi oblíbený Cooking club, kde si připraví odpolední svačinku nebo specialitu, kterou se mohou pochlubit doma rodičům.

Předškoláci se věnují rozvoji předškolních dovedností.

15.00 - 15.15 - svačina

15.15 - 17.00 - venkovní aktivity

Po svačince chodíme ven a věnujeme se venkovním aktivitám. Naše zahrada je vybavena pískovištěm, trampolínou, sportovními pomůckami a venkovními hrami. Máme také záhonky, na kterých si děti pěstují zeleninu a květiny, o které se samy starají.

Veškeré aktivity dětí a učitelů jsou v anglickém jazyce.

Pod Chaloupkami 1309
Praha 5 - Zbraslav
Telefon: +420 776 637 470
info@flowergarten.cz
andrea@flowergarten.cz

 

 

FlowerGarten na sociální síti Facebook