Program dětí se řídí roční osnovou, která je přizpůsobena věku dětí. I každý měsíc má své vlastní téma a každý týden své podtéma. Díky konkrétnímu rozpisu programu se děti dozvědí k danému tématu maximum informací.

Jak vypadá běžný den v naší školce

Na ukázku jsme vybrali den v měsíci únoru, jehož téma je Svět kolem nás.

7.30 -9.00 - volná hra

Dva až tři učitelé utvoří stanice, ve kterých se dělají různé aktivity. Děti si mohou volně vybrat, ke kterému z učitelů se připojí tak, jak postupně přicházejí do školky. Vždy si mohou také zvolit vlastní hračku a začít vlastní hru. V tomto případě se učitel většinou naopak připojí k dětem a vnese do hry angličtinu. Ranní aktivity záleží tedy spíše na přání dětí. Jedná se například o kreslení, puzzle, různé stolní a paměťové hry, pohybové aktivity nebo stavba dřevěných bloků.

9.00 - 9.30 - ranní kroužek

"Circle time" je naše zahájení dne, kdy by měly být ve školce již všechny děti. V kroužku sedí celá školka včetně učitelů. Ranní kroužek zahájí tím, že si řeknou, jak se dnes mají, jak je venku, případně mohou děti všem říci, jestliže dělaly něco zajímavého s rodiči. Poté se přejde k tématu měsíce a týdne, nyní se tedy mluví o světe kolem nás, o kontinentech, zemích a lidech atd. Učitelé vše demonstrují názornými příklady, aby i ti nejmenší pochytili základní porozumění.

V dnešní "Show and tell", kam děti nosí z domova své oblíbené hračky, které mohou ukázat a popsat je. Poté přecházíme k pohybové části. Děti zpívají s učiteli písničky s pohybovými prvky.

9.30 - 10.00 - svačina

10.00 - 11.00 - projekt

Děti jsou rozděleny do svých tříd a pracují na konkrétním projektu, jenž se týká daného tématu. Nyní například kreslí mapky světa, vlajky států, staví města a vyrábí mnoho dalších krásných předmětů.

11.00 - 11.50 - jdeme ven

Pokud počasí dovolí, děti se před obědem mohou proběhnout na naší zahrádce nebo všichni společně vyrazíme na procházku po okolí, aby na oběd pořádně vyhládlo.

12.00 - 12.30 - oběd

12.30 - 13.15 - polední klid

Většina dětí v naší školce nespí. Přesto se snažíme o odpočinek po obědě, aby děti nabraly nové síly do druhé poloviny dne. Děti si vezmou polštářky a deky a mohou se pohodlně usadit a poslouchat čtení pohádky. Momentálně je nejoblíbenější pohádkou povídání o Bubbles, malé opičce. Ty nejmenší děti chodí na přání rodičů spát do ložnice, kde mají každé svou postýlku a přikrývky.

13.00 - 15.00 - jdeme ven

Děti jdou dle počasí opět na zahrádku, hrají s učiteli různé hry nebo staví sněhuláky. Pokud počasí nedovolí, pak máme vždy připravené indoor aktivity- výtvarné a dramatické aktivity (divadlo)

15.00 - 15.15 - svačina

15.15 - 17.00 - odpolední projekt a volná hra

V tomto čase mohou některé skupinky dokončovat práci, kterou nestihly během dopoledne, jiné děti jdou na své kroužky. Poté si děti mohou před odchodem domů volně hrát a trochu si ještě za účasti učitelů zařádit, zazpívat, zatancovat nebo si hrát s hračkami.

Veškeré aktivity dětí a učitelů jsou v anglickém jazyce.

Pod Chaloupkami 1309
Praha 5 - Zbraslav
Telefon: +420 776 637 470
info@flowergarten.cz
andrea@flowergarten.cz

 

 

FlowerGarten na sociální síti Facebook